Skip links

Hakkımızda

Contact Us

  Call Center

  +90 850 840 90 88

  Kısaca Biz

  Marker, epoksi sistemler üzerine üretim faaliyeti sürdüren yerli sermaye ile kurulmuş bir kimya şirketidir. Marker tüm enerjisini epoksi sistemler üzerinde çalışmaya yönlendirmiş ve odak noktası olan iştigalinde uzmanlaşmayı temel prensip olarak benimsemiş bir kuruluştur. 20 yıla ulaşan epoksi deneyimi neticesinde ve sektörel gelişmeleride dikkate alarak çıktığı yolda müşterilerine ülke şartları dahilindeki en doğru çözümleri sunmayı ve süreklilik ilkesini hedefleyerek oluşturduğu ürün portföyü ile sektörün en dinamik epoksi reçine, epoksi sertleştirici tedarikçisi konumuna ulaşmıştır. Gerekli tüm eğitimleri almış ve görev paylaşımında kendisine düşen işi en iyi şekilde yapmak üzere organize olmuş kadromuz ile başarılı işlere müşterilerimizle birlikte imza atmanın sevincini her defasında ilk günkü heyecanla yaşamaktayız. İşini çok seven ve sürekli gelişmeyi arzulayan Marker ailesi her zaman öğrenecek yeni başlıkların var olduğu bilincinde ve bu duygunun oluşturduğu gelişimi destekleyen yatırımlara büyük önem vererek epoksi uzmanlığı faaliyetini sürdürmektedir.

  Tarihçemiz

  2003

  Şirket kuruluşu ve ilk faaliyet konusu olarak epoksi zemin kaplama ve epoksi esaslı yapı kimyasalları üretimine başladık.

  2007

  Epoksi zemin kaplama sektöründe ürün/uygulayıcı/kullanıcı üçgeninin beklenti ve ihtiyaçlarını en temel seviyede tespit edebilmek ve ürün çeşitleri geliştirmek için uygulama hizmeti vermeye başladık. 1 milyon m2 üzerinde projeye bizzat dahil olarak ürün geliştirme fırsatı bulduk.

  2010

  Epoksi sistemler üretiminde gelişen deneyimlerimizi farklı sektörlere ulaştırma arzusu ile ilk gelişmiş laboratuvarımızı kurduk. Mermer ve Elektrik/Elektronik sektörüne dahil olduk.

  2011

  Şeffaf epoksi döküm sistemleri ile ilgili ilk çalışmalarımızı başlattık ve Mobilya sektöründe geliştirdiğimiz ürünle ilgili tanıtım ve eğitim hareketimizi başlattık.

  2013

  Üretimlerimizde kullandığımız hammaddeleri kendi bünyemizde üretmek arzusuyla ile çalışmalara başladık ve yıl içerisinde 3 farklı epoksi sertleştirici hammaddemizi üretmeyi başardık.

  2014

  Artan iş hacmimiz ile hammadde üretimlerimizi geliştirdik ve daha hızlı ithalat/ihracat organizasyonu kurabilmek için Mersin fabrikamıza taşındık. Aynı yıl içerisinde ilk epoksi sertleştirici ihracatımızı gerçekleştirdik.

  2016

  Epoksi sertleştiricilerde 70'e ulaşan ürün çeşidimize ek olarak epoksi reçine modifiye faaliyetlerine başladık.

  2019

  400'e ulaşan epoksi sistem çözümlerimizde ihtiyaç duyduğumuz hammaddeleri %60 seviyesinde kendi bünyemizde üretir konuma geldik. Geliştirdiğimiz epoksi sistem çeşitlerini 8 ana başlıkta toplam 18 farklı sektöre ulaştırdık. Epoksi renk pastaları üretimine başladık. Epoksi sistemleri son kullanıcılara kolay bir şekilde ulaştırabilmek için epoksimarket.com organizasyonunu faaliyete geçirdik.

  2020

  "Resinin" markası ile gerek endüstriyel ve gerekse art&craft sektörlerinde yurtdışı pazarlardaki son kullanıcıları hedefleyen e-ticaret organzasyonunu kurduk.

  2021

  Yurtiçi ve yurtdışı toplam 40bin kullanıcıya ulaştık ve ürünlerimizi toplam 116 ülkeye ulaştırdık. Kompozit sektörüne tek bileşenli epoksi sistemler geliştirmeye başladık. Ülkemizde ilk kez fenalkamin reaksiyonu ile epoksi sertleştirici üretimine başladık. Yeni reaktörlerimiz ile toplam üretim kapasitemizi 7bin ton/yıl seviyesine yükselttik.

  2022

  Epoksi ve teknik kumaşlar birlikteliği üzerine devam eden reçine çalışmalarımıza ek olarak prepeg karbonfiber kumaş ürerim yatırımına geçtik. "Boardac" markası ile model tahtası ve cnc kalıp plakaları üretimine başladık. SAHA İSTANBUL kümelenmesine dahil olduk.

  2023/

  Tüm faaliyetlerimize ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz..